Ogłoszenia Parafialne - 14 października; XXVIII niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 28. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym oraz XVIII Dzień Papieski.

Także dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na opał do naszego kościoła.

Dziś przed kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z okazji Dnia Papieskiego - Bóg zapłać za ofiary.

W dzisiejszą niedzielę kolekta patronacka na budowę kościoła jest w parafii św. Teresy w Zabrzu Mikulczycach. Składamy serdeczne Bóg zapłać tamtejszym Ofiarodawcom.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. O godz. 18:00 msza św. szkolna. Po różańcu spotkanie dla kl. VIII SP i III gimnazjum w przygotowaniu do Bierzmowania.

3. We wtorek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej; głównej patronki Śląska oraz parafii budujących nowe kościoły. W tym dniu przypada 40. rocz. wyboru na papieża św. Jana Pawła II oraz swoje imieniny obchodzi ks. bp Senior Gerard Kusz.

4. W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

5. W czwartek święto św. Łukasza, ewangelisty; patrona Służby Zdrowia. O godz. 18:00 msza św. zbiorowa (intencje można składać w Zakrystii). W ramach nabożeństwa różańcowego Nowenna do M.B.N.P.

6. W piątek o godz. 19:00 Spotkanie dla rodziców uczniów kl. VI, VII, VIII SP oraz III gimnazjum w przygotowaniu do Bierzmowania.

7. W sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.

8. Przyszła niedziela to 29. zwykła w roku liturgicznym oraz Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny.

Przed kościołem zbiórka do puszek na Misje.

9. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom za sprzątanie kościoła, w nowym tygodniu prosimy o pomoc Parafian z ul. Szczecińskiej, Kujawskiej, Przy Ujęciu i Borowikowej.

10. Trwa przyjmowanie intencji mszalnych na 2019 rok. Zachęcamy do zamawiania mszy św. za żyjących, jak również za naszych zmarłych. To największy i najpiękniejszy podarunek.

11. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne.

12. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, a także do odmawiana różańca w naszych domach.

13. Trwają prace przy budowie dróg na nowej części cmentarza. Prace będą wykonywane na miarę naszych możliwości finansowych, które są gromadzone w tzw. ”kasie cmentarnej” i uzyskiwane głównie z opłat cmentarnych za pokładne z okazji pogrzebów, za pomniki, rezerwacje grobów oraz z konta bankowego na rozbudowę cmentarza. Za Waszą wyrozumiałość i ofiarność serdecznie dziękujemy i jednocześnie przepraszamy za jakiekolwiek niegodności i utrudnienia.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE SĄ WYWIESZONE W GABLOTCE PRZY WEJŚCIU DO KOŚCIOŁA