Ogłoszenia Parafialne - 17 marca; 2. niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy 2. Niedzielę Wielkiego Postu.

Dziś zapraszamy o godz. 14:30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą specjalną kolektę na budowę kościoła.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Dzieciom w Afryce - Bóg zapłać za ofiary.

W dzisiejszą niedzielę kolekta patronacka na budowę kościoła jest w parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach Żernikach. Składamy serdeczne Bóg zapłać tamtejszym Ofiarodawcom.

2. W poniedziałek o godz. 6:40 Droga Krzyżowa (bez wypominek za zmarłych). O godz. 18:00 msza szkolna, a po mszy obowiązkowe spotkanie dla kl. VIII SP i III gimnazjum przed Bierzmowaniem, które odbędzie się 26 marca w Rokitnicy.

3. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.

4. W czwartek po mszy wieczornej nowenna do M.B.N.P.

5. W piątek o godz. 18:30 Droga Krzyżowa z modlitwami za zmarłych zalecanych w wypominkach.

6. W sobotę o godz. 15:00 próba i spowiedź dla kl. VIII SP i III gimnazjum przed Bierzmowaniem.

7. Przyszła niedziela to 3. Wielkiego Postu.

O godz. 14:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące opłaty w parafii.

Przed kościołem zbiórka do puszek na Ośrodek Edukacyjno - Rehabilitacyjny w Rusinowicach w naszej diecezji.

Od przyszłej niedzieli w salce będzie Kiermasz Wielkanocny, a już dzisiaj w Zakrystii można nabyć kartki świąteczne.

8. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom za sprzątanie kościoła, w nowym tygodniu prosimy o pomoc Parafian z ul. Kasztanowej, Traktorzystów i Witosa (domki).

9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych - Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach pod zwykłymi warunkami można zyskać Odpust Zupełny.

10. W przejściu kościoła jest skarbona, do której można składać zalecki za zmarłych zalecanych w wypominkach podczas Drogi Krzyżowej. Także jest skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu.

11. KALENDARIUM PARAFIALNE:

• Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy odbędzie się w piątek, 5 kwietnia.
  • Nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy w 5. niedzielę Wielkiego Postu, czyli od sobotniego wieczoru, 6 kwietnia. Prowadzć je będzie ks. Joachim Leszczyna ze Zgromadzenia Księży Świętej Rodziny w Gliwicach.
  • Rocznica I-wszej Komunii św. w niedzielę, 28 kwietnia podczas mszy św. o godz. 12:00.
  • I-wsza Komunia św. w niedzielę, 12 maja podczas mszy św. o godz. 10:30.