Szczęść Boże!

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Rzymskokatolickiej Parafii

p.w. Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu - Grzybowicach.

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy opieki naszej Patronki - Królowej Różańca Świętego.

NOTKA INFORMACYJNA

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stonie internetowej parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu Grzybowicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

PRZEKAŻ 1,5% SWOJEGO PODATKU

NA NASZĄ PARAFIĘ

Oprócz 6% na cele kultu religijnego, można przekazać 1,5% na wsparcie
swojej parafii.

W deklaracji podatkowej PIT należy według powyższego wzoru wpisać:
W numerze 131 numer KRS: 0000283966.
W numerze 132 wpisujemy kwotę z 1,5% podatku.
W numerze 133 należy wpisać cel szczegółowy, czyli „Parafia Grzybowice”.
W numerze 134 można zaznaczyć „X” naszą zgodę na przekazanie informacji, kto przekazuje 1,5% swojego podatku.

Jednocześnie informujemy, że diecezja gliwicka i tym samym nasza parafia korzysta z fundacji "RADAN". Zatem po wpisaniu numeru KRS dla naszej parafii pojawi się informacja o powyższej fundacji.

Zapraszamy na naszą stronę facebookową!

Często zamieszczane nowe posty!

Aktualności!

Zdjęcia!

Relacje!

ZAPRASZAMY - kliknij w obrazek :)

3. Niedziela Wielkanocna,

Biblijna

14 kwietnia 2024r

EWANGELIA (Łk 24, 35-48)
     Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”. Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich. Potem rzekł do nich: „To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Wtedy oświecił ich umysł, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego”.

REFLEKSJA

Jezus Chrystus jest ofiarą przebłagalną za grzechy całego świata. On jest Barankiem Bożym, który zgładził grzech świata. On cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstał dla naszego usprawiedliwienia. W Jego imię jest głoszone wszystkim ludziom nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Kto wierzy w Niego i zachowuje Jego przykazania, ten prawdziwie jest uczniem Pańskim, w którym miłość Boża jest doskonała.