Ogłoszenia Parafialne - 24. niedziela zwykła; 13 września 2020r.

Dziś przeżywamy 24. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym oraz przypada kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy zatem do udziału w różańcu fatimskim dzisiaj o godz. 14:15.

Także dzisiaj rozpoczynamy X Tydzień Wychowania w Polsce.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na bieżące opłaty w parafii - Bóg zapłać za ofiary.

Serdeczne Bóg zapłać także za wszelkie ofiary składane na budowę kościoła oraz za modlitwę.

Dziś przed kościołem zbiórka na utrzymanie Grobu Pańskiego i innych miejsc kultu religijnego w Ziemi Świętej - Bóg zapłać za złożone ofiary. Zbiórka została przełożona z Wielkiego Piątku z racji wówczas zamkniętych kościołów.

W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

O godz. 18:00 msza św. szkolna - zapraszamy dzieci i młodzież.

Zapraszamy także do parafii św. Wojciecha w Zabrzu na uroczystości przy krzyżu papieskim:

• Droga Krzyżowa: godz. 18.15
  • Suma odpustowa: godz. 19.00 (pielgrzymujemy indywidualnie, nie grupowo).

We wtorek wspomnienie N.M.P. Bolesnej.

W środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W czwartek o godz. 18:00 msza św. zbiorowa (intencje można składać w Zakrystii), a po mszy Nowenna do M.B.N.P.

W piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika; patrona Polski i młodzieży.

W sobotę wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika.

Msza poranna o godz. 7:00.

Popołudniu msze św. niedzielne o godz. 16:00 i 17:00.

Przyszła niedziela to XXV zwykła w roku liturgicznym. W tym dniu przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Przed kościołem zbiórka na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc Parafian z ul. Badestinusa od nr 1 do szkoły, ks. Wosia i Złotej.

W Zakrystii przyjmujemy zapisy na msze św. na rok 2021. W pierwszej kolejności intencje ważne - jubileuszowe, urodzinowe i dziękczynne, a później pozostałe.

Spotkanie dla rodziców dzieci, które pójdą do I-wszej Komunii św. w roku 2021 odbędzie się w poniedziałek, 21 września po mszy św. szkolnej.

Nasz Odpust Parafialny chcemy obchodzić w niedzielę, 11 października.

Numer konta na bieżące opłaty i utrzymanie parafii:

49 2490 0005 0000 4004 7530 5949

Od poniedziałku do soboty od godz. 9:00 do 17:00 nasz kościół jest otwarty dla wiernych na indywidulaną modlitwę.

Natomiast w niedzielę, kościół jest otwarty od godz. 13:00 do 18:00.