Ogłoszenia Parafialne - 28. niedziela zwykła; 13 października 2019r

1. Dzisiaj przeżywamy 28. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

Również obchodzimy Dzeń Papieski oraz ostatni w tym roku Dzien Fatimski.

O godz. 14:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczynamy różańcem w kościele, następnie przejdziemy procesją przy kościele ze śpiewem pieśni "Z dalekiej Fatimy...". Zakończenie nabożeństwa przy Grocie. Rozważania tajemnic i poszczególne dziesiątki różańca prowadzą, jak zawsze wyznaczeni Wierni. Prosimy także Panów do poniesienia figury Matki Bożej w czasie procesji.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące potrzeby w parafii.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z okazja Dnia Papieskiego - Bóg zapłać za ofiary.

W dzisiejszą niedzielę kolekta patronacka na budowę kościoła jest w parafii Świętej Rodziny w Gliwicach. Składamy serdeczne Bóg zapłać tamtejszym Ofiarodawcom.

2. Przez cały październik zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

O godz. 18:00 msza św. szkolna. Po mszy różaniec w int. Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

Po różańcu spotkanie dla kl. VIII w przygotowaniu do Bierzmowania.

4. We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

5. W środę uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska oraz parafii budujących nowe kościoły.

W tym dniu przypada kolejna rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II, a swoje imieniny obchodzi ks. bp senior Gerard Kusz - pamiętajmy o ks. biskupie w naszych modlitwach.

6. W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

O godz. 18:00 msza św. zbiorowa (intencje można składać w Zakrystii).

W ramach różańca Nowenna do M.B.N.P.

7. W piątek święto św. Łukasza, ewangelisty; patrona Służby Zdrowia.

8. Przyszła niedziela to 29. zwykła w roku liturgicznym, która rozpoczyna Tydzień Misyjny.

Przed kościołem zbiórka do puszek na Misje.

9. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom za sprzątanie kościoła, w nowym tygodniu prosimy o pomoc Parafian z ul. Witosa 6 i 6a.

Również Bóg zapłać Fundatorom słodkich cegiełek na kiermasz odpustowy w ubiegłą niedzielę. Ofiara z tego kiermaszu wyniosła 1554zł.

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2020 rok.

11. W zakrystii po mszach św. oraz w Kancelarii Parafialnej w ramach godzin urzędowania przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.