Ogłoszenia Parafialne - 19 maja; V Niedziela Wielkanocna


1. Dzisiaj przeżywamy 5. Niedzielę Wielkanocną.

 

   Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą specjalną kolektę na budowę kościoła.

 

   Wielkie i serdeczne Bóg zapłać za wszelkie Wasze ofiary na budowę kościoła - wpłacane na konto lub składane w kopertach oraz za modlitwę.

 

   W dzisiejszą niedzielę kolekta patronacka na budowę kościoła jest w parafii św. Barbary w Zabrzu na os. Młodego Górnika. Składamy serdeczne Bóg zapłać tamtejszym Ofiarodawcom.

 

2. Trwa maj. Zachęcamy zatem do licznego udziału w nabożeństwach majowych.

 

3. W poniedziałek o godz. 18:00 msza św. szkolna.

 

4. We wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika; patrona kapliczki przy ul. Witosa - "Mały Odpust Parafialny". Zapraszamy na mszę św. odpustową do kapliczki na godz. 7:00 rano. Po mszy nabożenstwo majowe oraz ku czci św. Jana Nepomucena. Przed kapliczką będzie "Słodki Kiermasz Odpustowy" z cegiełkami na budowę kościoła. W przypadku bardzo złej pogody, msza św. będzie w kościele.

 

5. W czwartek o godz. 18:00 msza św. zbiorowa (intencje można składać w Zakrystii).

    W ramach nabożeństwa majowego Nowenna do M.B.N.P.

 

6. W piątek wspomnienie N.M.P. Wspomożenia Wiernych.

 

7. Przyszła niedziela to 6. Wielkanocna oraz przypada Dzień Matki.

 

    Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące opłaty w parafii.

 

   Także w przyszłą niedzielę ma miejsce tradycyjna pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do MatkiBożej Piekarskiej. Początek uroczystości o godz. 9:30. Zachęcamy do udziału.


8. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom za sprzątanie kościoła, w nowym tygodniu prosimy o pomoc Parafian z ul. Badestinusa od nr 1 do szkoły, Złotej i ks. Wosia.

 

9. Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Łowicką, Spółdzielczą, Witosa i Badestinusa. Jak, co roku prosimy o przygotowanie Ołtarzy i trasy procesji. W tym roku Boże Ciało przypada w czwartek, 20 czerwca.

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

 

Zapowiedź III:

  • Stępień Marta zam. Grzybowice i Belik Damian zam. Boruszowice