Szczęść Boże!

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Rzymskokatolickiej Parafii

p.w. Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu - Grzybowicach.

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy opieki naszej Patronki - Królowej Różańca Świętego.

NOTKA INFORMACYJNA

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stonie internetowej parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu Grzybowicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

PRZEKAŻ 1,5% SWOJEGO PODATKU

NA NASZĄ PARAFIĘ

Oprócz 6% na cele kultu religijnego, można przekazać 1,5% na wsparcie
swojej parafii.

W deklaracji podatkowej PIT należy według powyższego wzoru wpisać:
W numerze 131 numer KRS: 0000283966.
W numerze 132 wpisujemy kwotę z 1,5% podatku.
W numerze 133 należy wpisać cel szczegółowy, czyli „Parafia Grzybowice”.
W numerze 134 można zaznaczyć „X” naszą zgodę na przekazanie informacji, kto przekazuje 1,5% swojego podatku.

Jednocześnie informujemy, że diecezja gliwicka i tym samym nasza parafia korzysta z fundacji "RADAN". Zatem po wpisaniu numeru KRS dla naszej parafii pojawi się informacja o powyższej fundacji.

Zapraszamy na naszą stronę facebookową!

Często zamieszczane nowe posty!

Aktualności!

Zdjęcia!

Relacje!

ZAPRASZAMY - kliknij w obrazek :)

6. Niedziela Wielkanocna

5 maja 2024r

EWANGELIA (J 15, 9-17)
      Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali".

REFLEKSJA

Ochrzczeni Duchem Świętym mówią nowymi językami, prorokują i wielbią Boga. Dobrze jest mówić językami, jeszcze lepiej jest prorokować, a najlepiej - miłować się wzajemnie tak jak Chrystus nas umiłował. Każdy wierzący w Chrystusa potrzebuje, aby został na niego wylany dar Ducha Świętego. Duch Święty bowiem wyposaży go w charyzmaty i rozleje w nim miłość Bożą w obfitości.