Ogłoszenia Parafialne - 4. Niedziela Wielkanocna, 21 kwietnia 2024r

• Dziękujemy za Waszą obecność na dzisiejszej Eucharystii i wspólną modlitwę. Dziękujemy również za dzisiejszą specjalną kolektę na budowę kościoła, również za wpłaty na konto parafialne.
  • Bóg zapłać Parafianom za sprzątanie kościoła. W nowym tygodniu prosimy o taką pomoc Parafian z ul.: Czekanowskiej, Na lesie, Okulickiego i Ducha.
  • W ubiegłą niedzielę ks. Proboszcz głosił Słowo Boże i zbierał kolektę na budowę kościoła w parafii Niepokalanego Serca N.M.P. w Zabrzu (u Ojców Franciszkanów). Dziękujemy tamtejszym Ofiarodawcom i Ojcom za modlitwę i ofiary pieniężne.
  • W poniedziałek o godz. 18:00 msza św. szkolna. Po mszy próba dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św.
  • We wtorek o godz. 18:45 obowiązkowa próba dla drugich klas szkół ponadpodstawowych przed Bierzmowaniem.
  • W środę o godz. 18:00 w kościele spotkanie dla małżeństw i rodzin z siostrą Eleonorą z Instytutu Szensztackiego.
  • W czwartek od godz. 16:30 do 17:20 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi. O godz. 17:30 z racji święta św. Marka zapraszamy na nabożeństwo o urodzaje z procesją do krzyża misyjnego, a w ramach Nowenny kolejna konferencja eucharystyczna.
  • W piątek od godz. 19:00 do 20:00 zapraszamy Ministrantów i Dzieci Maryi wraz z rodzicami na naszą salę gimnastyczną.
  • W piątek o godz. 18:00 oraz w sobotę o godz. 14:30 w kościele próba dla klasy czwartej w związku z rocznicą pierwszej komunii św., która będzie w niedzielę, 5 maja na mszy św. o godz. 10:30.
  • W sobotę o godz. 9:00 w kościele spotkanie dla ministrantów i kandydatów.
  • Także w sobotę od godz. 9:00 odwiedziny Chorych, których prosimy zgłaszać w Zakrystii lub Kancelarii.
  • Kolekta przyszłej niedzielibędzie przeznaczona na bieżące utrzymanie i funkcjonowanie parafii.
  • W Zakrystii można zapisać się na trzeci numer „Historii Kościoła”, który jest wydawany przez „Gościa Niedzielnego” w cenie 12zł.
  • Publiczne Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Zabrzu Helence ogłasza nabór do klas pierwszych. Zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 22 kwietnia w godzinach od 11:00 do 15:00. Nauka w szkole jest bezpłatna.
  • Biskup Gliwicki Sławomir Oder przypomina wszystkim diecezjanom, iż udział w wyborach jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem.